» فرار از افسردگی

فرار از افسردگی

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام خدمت همراهان عزیز

همه ما روزی بدنیا آمدیم و روزی نیز از دنیا خواهیم رفت و این اجتناب ناپذیر است و هیچ یک از ما نمی توانیم از دستان قدرتمند مرگ فرار کنیم .

از شما نمی‌خواهم که نیمه پر یا خالی لیوان را ببینید بلکه از شما می خواهم که خود لیوان را ببینید ، ما زنده هستیم و همین که ما نفس می کشیم یعنی لیوانی داریم . 

اما همیشه بر این منوال بوده است که گاهی زندگیمان وارد نشیب می شود و هرچه می خواهیم که زندگیمان را نجات دهیم همه چیز خراب تر

شده و بلا و سختی از هر طرف به سوی ما روانه می شود.

آنقدر سختی می کشیم که کم کم سطح شادمانی وجودمان به پایین ترین نقطه ممکن می رسد و متاسفانه دچار افسردگی می شویم.

افسردگی به حالتی گفته می شود که در آن سطح شادمانی ما به کمترین حد ممکن برسد .

اگر شما هم از آن دسته هستید که دچار افسردگی شده اید برای زودتر خوب شدن و گذر از این مرحله سخت ، لطفا کارهایی که ذکر می شود را انجام ندهید 


الف)گوشه گیری را کنار بگذارید


حتما نهایت تلاش خود را بکنید تا گوشه گیری و سکوت و انزوا را کنار بگذارید ، اگر گوشه گیر و ساکت شوید شدت افسردگی بیشتر خواهد شد.

سعی کنید روابط خود را با دوستان،همکاران،خانواده و نزدیکان حفظ کنید و این روابط را پایدار نگه بدارید تا مسائلی که سبب افسردگی شده اند کم کم کمرنگ شوند ، اگر فرد یا افرادی سبب افسردگی در شما شده اند لطفا با افرادی بجز آنها ارتباط برقرار کنید و حتماً از منبع غم و ناراحتیتان دور شوید و یا آن را سریع حل و فصل کنید.


ب)بزرگترین دشمن شما افکار منفی شماست


اگر یه دشمن تو کل زندگیتون داشته باشین اون ، همون افکار منفی شماست که سبب میشن از کار و زندگی بیفتید.

نشخوار ذهنی و یا فکر و تخیل بیش از حد ، مهم ترین عامل شکل گرفتن این هیولای خاکستری یعنی افسردگی در درون شماست .

این ذهن شماست که در اختیارتان است پس می توانید فرمانش را به سمت افکار مثبت بچرخانید و یک زندگی مثبت و سرشار از شادی بیافرینید و یا فرمانش را به سمت دره غم و ناراحتی بچرچانید و روح خودتان را به کشتن دهید .افکار منفیتان بعد از گوشه گیری از مهم ترین دلایل شدت گرفتن افسردگی هستند.


ج) به شدت از مواد مخدر و الکل دوری کنید


یکی از بزرگ‌ترین و بدترین آسیب هایی که می توانید به خود و اطرافیانتان برای رفع افسردگی و یا مشکلات دیگرتان ، بزنید، خوددرمانی با الکل و مواد مخدر و سیگار است.

این قبیل هر اثری دارد بجز اثر مثبت ، گول لذت سریع و زودگذرشان را نخورید که بیچاره خواهید شد.


د)از کارهای روزانه فاصله نگیرید


مسواک زدن ، حمام گرفتن ، ورزش کردن و مطالعه کردن را به هیچ وجه کنار نگذارید ، اگر می خواهید این حس بدی که در شماست سریع تر از بین برود ، پس سرگرم کارهای روزانه و معاشرت شوید.

مخصوصاً ورزش را اصلا کنار نگذارید و مرتب به سلامت جسمیتان برسید.

فعالیت ورزشی مثل دارو می تواند اثر افسردگی را از بین ببرد.


ه)تغذیه مناسب 


سعی کنید همیشه و به ویژه زمانی که دچار افسردگی شده ابد بهترین تغذیه و رژیم غذایی خوبی داشته باشید ، به خصوص مواد غذایی سالم .


د)عادات مثبت 

سعی کنید روزانه عادات مثبتی در خود ایجاد کنید و مکررا آنها را تکرار کنید. این به شما کمک می کند در طول بیشتر احساس مثبت داشته باشید و هرچه سطح شادمانی و مثبت بودن شما بالاتر برود از افسردگی فاصله خواهید گرفت.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


نوروز امسال کجا بریم ؟ نوروز امسال کجا بریم ؟ مشاهده