» مهارت جرأت ورزی

مهارت جرأت ورزی

بسم الله الرحمن الرحیم

باسلام

مهارت جرئت ورزی ، مهارتی است که اگر آن را در خودمان پرورش دهیم عزت نفس ما افزایش پیدا خواهد کرد و وابستگی ما در بیشتر اوقات از بین خواهد رفت و به علاوه سبب می شود تا خیلی از اوقات ما بتوانیم حق مان را پس بگیریم همچنین زندگی بهتر و آینده‌ای بهتر نیز خواهیم داشت . حال باید چیکار کنیم تا این مهارت در ما رشد کند؟

ابتدا از خودتان بپرسید که شما به شکست ها و ناکامی ها و ... به چه چشمی نگاه می کنید؟

۱-باخت یا تجربه؟

حتماً تا حالا در مورد آقای ادیسون شنیده اید که هنگام اختراع برق ۹۹۹ بار شکست خورد اما ناامید نشد. فرق ادیسون با دیگران در این است که او هر شکست را یک تجربه می دانست و بقیه به چشم باخت به آن نگاه می کردند و خود را یک بازنده می دانستند و ادامه نمی دادند. ما گاهی در مسابقه شرکت نمی کنیم یا امتحان نمی دهیم و یا کار خاصی را انجام نمی‌دهیم چون از شکست میترسیم، اولین قدم برای مهارت جرئت ورزی عمل کردن و شکست را یک تجربه دانستن، است. پس از شکست نترسید و باقدرت و بدون توجه به قضاوت های بیجای دیگران برای کسب فضائل پیش قدم شوید.

حال ببینید که آیا روی زندگی خودتان که باارزش ترین و کلیدی ترین و مهمترین سرمایه شماست تعصبی دارید؟

۲- تعصب 

وقتی اسم از تعصب میاد ناخودآگاه یاد آدمای متعصبی می افتم که سر کوچکترین مسائل بی خود و بی جهت آتشی می شوند . تعصبی بودن خوب نیست به خصوص زمانی که باعث آسیب به روح و یا جسم شخص دیگری شود افراط و زیاده روی در هر چیزی مضر و باعث آسیب روحی و روانی برای ما خواهد شد. اما باید توجه داشته باشیم که تفریط نیز اشتباه است و ما باید مراقب باشیم که از طرف دیگر بام نیفتیم و روی بعضی از مسائل مثل ناموس، وطن و از همه مهمتر روی زندگی خودمان باید تعصب داشته باشیم اما نه تعصبی که باعث آسیب به خود و یا دیگری شود.اگر روی زندگیمان تعصب داشته باشیم پس برای آن خواهیم جنگید و کسی که برای زندگیش میجنگد شجاع و با جرأت است.

پس یادتان باشد که اولین قدم تعصب داشتن برای یک زندگی خوب و آرام است.

۳-رک و صریح

رک و راست باشید و از هیچ چیز نترسید. بدون اینکه از کسی یا چیزی بترسید نظر خود را بیان کنید اما توجه داشته باشید که رک بودن و صریح بودن، با بی ادب بودن و بی احترامی فرق دارد. اما بازهم توجه داشته باشید که نباید از قضاوت های غلط دیگران هراس داشته باشید تنها بدنبال کسب فضائل باشید.

۴-بی باک

اگر بترسید باخته اید ، ترس برادر مرگ است. اگر امروز دیگران برای سوالی که می پرسید و یا پاسخ و عکس العملی که نشان می دهید شما را تمسخر کنند اولا که بهتر از آن است که همیشه در جهالت باقی بمانید ، ثانیا اگر کسی شما را در جمعی مورد تمسخر قرار داد ، تنها بی فرهنگی و عدم تربیت خانوادگیش را نشان می دهد پس شجاع باشید و عمل گرا شوید تا زندگی بهتری برای خود و اطرافیانتان بسازید.

بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ مشاهده