» آن غریبه کیست؟

آن غریبه کیست؟

غریبه 


سلام 

غریبه ترین آدم برای شما کیه؟

روزی این سوال به ذهنم رسید ! سوال خیلی راحتی بود ۷-۸ میلیارد آدم روی زمین زندگی می کنن که احتمالا ۹۹/۹۹۹۹۹ درصد اونا رو نمیشناسم ! شایدم بیشتر ! 

به هر حال ؛ ذهنم سوالش را کمی تغییر داد !

غریبه ترین آشنای زندگیت کیه ؟ 

پاسخ دادن به این سوال سخت بود انگار ! 

من تقریبا ۲۰۰-۳۰۰ نفر رو میشناسم ولی خب وقتی بهش فکر می کنم میبینم حتی پدر و مادرمم رو هم درست نمیشناسم ! گاهی برخوردهایی از بعضیا میبینم که حتی فکرشم نمی کردم هرگز همچین رفتاری از اونا سر بزنه ! 

وقتی این فکر که حتی نزدیک ترین آدمای زندگیمو هم نمیشناسم از سرم گذشت ، ذهنم یه سوال دیگه پرسید! 

پرسید : مطمئنی اونا غریبه ترینن؟ 

بیشتر که فکر می کنی میبینی تو حتی خودتم نمیشناسی ! 

عجیبه ولی درسته ! بنظر من غریبه ترین آدم زندگی ما خودمونیم ! البته منظورم از خودمون اون شخصی هست که درون ما زندگی می‌کنه! 

 برای خیلیامون پیش آمده که گاهی حرکتایی زدیم که روزی حتی فکرشم نمی کردیم روزی بتونیم همچین حرکتی بزنیم ! مثل دانش آموز تنبلی که ناگهان تو سه سال دبیرستانش متحول میشه و رتبه برتر کنکور میشه ! یا آدمی که عاشق خوردن و خوابیدن و غذا هست و ۲۰۰ کیلو وزن داره اما ناگهان افکارش متحول میشه و تو یکی دو سال یهو ۱۲۰ کیلو وزن کم می کنه ! 

از این اتفاقا زیاد پیش آمده و نمی خوام که با این حرفا از بحث اصلی دور بشم ! همونطوری که می گفتم بنظر من غریبه ترین آدم زندگیمون خودمونمیم ! 

هرکسی که دچار این از خود بی خبری هست به نوعی دچار آشفتگی و سرگردانی هست ! گاهی پیش میاد که از صبح تا عصر غمگین و ناراحتیم و ناگهان تغییر رویه میدیم و به شادترین آدم زندگیمون تبدیل میشیم ! 

حالااین غریبه بودن با خودمون ایرادی داره؟ خودتون چه فکری می کنید؟ احساسات و رفتارایی که از ما سر میزنن اگه واکاوی نشن و منشا اونا شناخته نشه چه بلایی به سر ما میاد؟ چرا الکی الکی دلمون میگیره؟ چرا غروب جمعه دلگیره؟ چرا بعضیامون احساس می‌کنیم فروردین دیر می گذره؟ 

بر سر خشم ما چه میاد؟ خشم های درونی ما رشد می‌کنن و اگه مدیریتش نکنیم بعدها بصورت عصبانیت بروز پیدا می کنه ! کمالگرایی ما در آینده ، وقتی به هدفی دست نیافتنی نرسیم به استرس و اضطراب تبدیل میشه ! 

اندوهی که معمولا خیلی از ماها را فراگرفته است کم کم به افسردگی تبدیل می‌شود و این افسردگی موتور زندگی ما را خاموش می کند .

تقریبا هرگاه از خودشناسی و منشایابی درونمون دست بکشیم هزینه های زیادی خواهیم پرداخت ! درون خودتان را واکاوی کنید ، چرا استرس دارید ؟ 

اجازه ندهید احساسات درونی ناشناخته درونتان و عوامل آنها و تنش ها و فشارهای حاصل از آنها سبب شود آنقدری ضعیف و ناتوانتان بشوید که برای رفع و مقابله با آنها به دخانیات و الکل روی بیاورید .

در ضمن هر آنچه که به اصطلاح آن را اعتیاد می خوانیم نیز احساسات و عطش درونی شدیدی هستند که نتوانستیم آنها را کنترل کنیم . 

کسی که برای خوشی و برای تفریح به دخانیات روی می آورد بعدها به اعتیاد شدید روی خواهد آورد. 

کسی که با خودش غریبه است معمولا دست به انتخاب های اشتباه می زند . وارد رابطه اشتباه می شود یا از رابطه سالمی خارج می شود ، ناگهان درس خواندن را کنار می گذارد و ... 

سقراط کل هدف فلسفه را به یک جمله ساده بیان می کند : خودت را بشناس ! 

سعی کنید شخصی را پیدا کنید که به شما کمک کند کوره راه های ذهنتان را پیدا و شما را به خودتان بشناساند و یاخودتان شروع به یادگیری و شناخت خودتان بکنید ! این راهی ساده تر است! 

موفق و موید باشید .


 
بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ کسب درآمد از اینترنت با سرویس همکاری در فروش ارم بلاگ مشاهده